AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Tesadüf

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Vera Vlonjati
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Kan Durumu : Saf.
Özel Yetenek : Meta.

MesajKonu: Tesadüf   Çarş. Tem. 04, 2012 10:30 pm

Haziran ayının ortası olmasına rağmen hava hala ilkbahar’ın ortası kıvamındaydı. Güneş kendini bıyık altından gösteriyor olsa bile genellikle rüzgarlı ve yağmurlu geçiyordu son günler. Yine yağmurun çiselediği, bence bir bakıma kandırıp kaçtığı günlerden birisiydi. Hem de en sevdiğim günlerden birisiydi. Her hafta bugün KSKS dersinden sonraki öğleden sonrasında göl kenarına kaçar ve kendime ayırdığım vaktin tadını çıkarırdım. Yarının tatil olmasının verdiği rahatlıkla gün batımına kadar kalmayı düşünüyordum. Ne yazık ki mayomu geçen gün yırttığım ve yenisini henüz alamadığım için Norah’ın verdiği mavi bikiniyle idare etmek zorundaydım. Tam kasıklarımda bulunan dövmemin böylesine aleni görülmesinden hoşlanmazdım. Benim için anlamı fazla olan bir simgeydi bu. Kendimi içerisinde rahatsız hissettiğim bu iki parçanın içerisine tam girebilmiş olmak tek olumlu şey sayılabilirdi.

Gömleğimin düğmelerini hızlıca çözdükten sonra daha önce çıkartmış olduğum pantolonum ve havlumla birlikte gölün kenarındaki ağacın altına fırlattım. Suya ayağıma attığım anda duyduğum acı bana her zaman zevk veriyordu. Garip bir biçimde üşümekle ilgili herhangi bir sorun yaşamazdım. Suyun bedenime değdiği an itibarı ile ayak parmaklarımdan saç telime kadar oldukça güçlü hissettiğim bir sızı. Yüzümde aylak aylak bir ifade oluşurdu bu gibi durumlarda. Baldırlarıma kadar gelen su hala ıslak olmayan tenime arada bir değiyor canımın yanmasına neden oluyordu. Ayak parmaklarım arasında hissettiğim otlar bile beni rahatsız etmiyordu. Yavaş yavaş adımlarımı atıyor, üzerlerine bastıkça ayaklarımın gıdıklandığını hissediyordum. Yavaş ve sakince daldım birden suyun dibine. Gözlerimin sonradan kızaracağını biliyordum ama yinede gözlerimi açtım. Fazla temiz sayılmayan gölün dibini görmek ne yazık ki mümkün değildi. Suyun altında bir dakikadan fazla kalamıyordum son iki yıldır. Bu sigarayı bırakmalısın Vera çağrısı gibi bir şeydi. Nefes alamadığım o an aniden yukarı çıkmamla öksürmeye başlamam bir olmuştu. İşte bu en nefret ettiğim şeydi. Su yutmak.

Bu sürekli başıma gelen bir şey değildi. Genelde suyla fazlasıyla haşır neşir olduğum için artık durumu kontrol edebiliyordum. Ama son günlerde kafamın fazlasıyla karışık, yoğun olduğu ve dalgın olduğum bir gerçekti ve aklım sadece oradaydı. Gruptaki bir kaç kişiyle yaşanan olumsuzluklar beni fazlasıyla rahatsız etmeye başlamıştı. Git gide küçük şeyler büyümüş, artık hareketlerimiz bile batmaya başlamıştı. Bense ne yapacağımı bilmiyordum. Aramıza sızan güvenilmezlerin bir an önce yok edilmesini istemek elbette öyle kolay değildi. Yinede onların gerçek yüzünü ortaya çıkarana dek uğraşacak, arkadaşlarımı ikna edecektim. Lanet olası bu gibi durumlar genelde umrumda olmazdı ama konu ''biz'' olunca işler değişiyordu. Birbirine son derece sadakat ve güvenle bağlı olan bu topluluğun dağılmasına izin veremezdim. Sadece duygularımı biraz daha sert ve açıkca dile getiriyordum. Ucube, ukala ya da benzeri görünmek umrumda olmazdı. İnsanların beni nasıl gördüğü de. Ben sadece inandığım doğruları savunuyordum ve bu bana alışmış olan bir kaç kişi dışında son günlerde sorunlar yaşanmaya ve bölünmeye başlamıştık. Ahh şu aptallar nasıl da göremiyorlar. En kötüsü de düşüncelerime inanmayan en yakın dostlarımdı. Elbette onlar için endişelenmiyordum. Bireysel olarak görülen zararlar asla umrumda olmaz ve hiçbir zaman olmamıştır. Tek umrumda olan ''biz''e gelecek zarar. Uzaktan bakıldığında basit bir arkadaş grubu gibi görünen bizler aslında içimizde fazla ciddi sırlar barındırıyorduk. ''Canları cehenneme!''

Tesadüf
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası